Сандгрен не верува дека е повторно заразен

0

Американскиот тенисер, двократен четвртфиналист на Австралија опен, Тенис Сандгрен, иако имал позитивен резултат на Ковид-19 сепак ќе се појави на терените во Мелбурн.

Спортистот објави на социјалните мрежи дека го прележал вирусот уште во ноември и дека е изненаден од резултатот на неговиот последен тест.

Како и да е, играчите и членовите на нивните тимови ќе бидат тестирани секој ден во Австралија. Турнирот  ќе се одржи од 8 до 21 февруари.

 

Share.

Leave A Reply