Сасуоло донесе засилување од Борусија (Д)

0

Дефанзивецот на Борусија (Д), Жереми Тољан е нов фудбалер на италијански Сасуоло. Италијанскиот тим се согласи со „милионерите“ да го изнајми 24-годишниот германски фудбалер во период од една година со последователното право на откуп.

Тољан се пресели во Борусија Дортмунд во летниот трансфер период во 2017 година, потпишувајќи договор на пет години. Пред тоа, шест години играше за Хофенхајм.

Share.

Leave A Reply