Селекторот на Исланд зачуден од критериумот на судиите

0

По ремито со Македонија во Скопје, селекторот на ракометната селекција на Исланд, Гундмундур Гудмундсон истакна дека е зачуден од фактот што неговата репрезентација не добила ниту еден пенал на дуелот во „Борис Трајковски“.

„Навистина сум задоволен од тоа како се имплементиравме во тешка ситуација, тимот покажа неверојатна сила и се справи во тешки услови. Игравме на многу тешко место, навистина не е лесно од Македонија да си заминете со бодови. Публиката во оваа земја е звучна и незгодна, а како домаќини им е дозволено да имаат подолги напади. Исто така треба да се потсети дека не добивме ниту еден пенал во текот на мечот. Ова што се случи во Скопје е вистинска реткост, не паметам натпревари на кои се случило ова“, изјавил Гудмундсон за исландските медиуми.

Share.

Leave A Reply