Шалке потврди дека имаат фудбалер позитивен на коронавирус

0

Германскиот тим Шалке 04 објави дека еден од играчите на тимот бил позитивен на коронавирус.

Вчера беа спроведени тестови за КОВИД-19 на целиот тим. Сите други резултати се негативни. Позитивниот фудбалер на КОВИД -19, чие име не беше соопштено, е во самоизолација дома.

Утре Шалке 04 има натпревар како домаќин против Вердер Бремен во натпревар од 2.коло од Бундеслигата.

Share.

Leave A Reply