Шампионот ќе им се врати на борбите

0

Еден од најдобрите борци во лесна категорија во УФЦ, Тони Фергусон,  објави дека сака да се врати во „кафезот“. Тој имал разговори со челниците во Лас Легас по што објави видео на социјалните мрежи со кои најави кам-бек во спортот во кој своевремено беше и шампион.

Тој вели дека посакува битка со со Хабиб Нурмагомедов или Конор Мекгрегор, но, како реална опција во моментов се наметнува само името на Џастин Гај.

Во изминатите неколку месеци Фергусон се бореше со психолошките проблеми, но, сега е подготвен 100%  и затоа доби зелено светло од „UFC“ да се врати во конкуренцијата.

 

 

Share.

Leave A Reply