Шарапова елиминирана на стартот на Индијан Велс

0

Двократната шампионка на Индијан Велс, Марија Шарапова беше елиминирана во првиот круг од натпреварите на престижниот Мастерс. Поранешната бр. 1 тенисерка на ВТА листата, направи премногу мали грешки и покажа нестабилност во играта што придонесе за убедлив пораз во два сета од 20-годишната Јапонка, Наоми Осака со 4:6, 4:6.

Шарапова е победничка на Индијан Велс од 2006 и 2013 година. Ова за неа е втор последователен турнир каде доживува елиминација уште на стартот.

Share.

Leave A Reply