Шкендија против Селтик или Сараево во 2. коло од ЛШ

0

Македонскиот фудбалски првак Шкендија ако успее да го мине естонски Номе Калју, во 2. коло од квалификациите за ЛШ ќе се сретне со победникот од дуелот меѓу Селтик и Сараево.

Првиот меч од 2. коло Шкендија ќе го игра на гости, додека возвратниот меч би го одиграла на домашен терен.

Натпреварите се играат на 34/24 јули, а возвратните дуели се закажани една недела подоцна, 30/31 јули.

Share.

Leave A Reply