Шкупи поразен во Глазгов со 2-0

0

И фудбалерите на Шкупи се поразени во првиот меч од квалификациите во Лигат ана Европа. На гостувањето против славниот шкотски клуб Глазгов Ренџерс, чаирчани загубија со 2:0.

Домашните поведоа во првото полувреме со голот на Марфи, а Шкупи успеа да оддолее на нападите на домашните се до завршницата, кога Глазгов Р. доби спорен пенал кој успеа да го реализира Морелос.

Шкупи ќе се обиде на реваншот во Скопје да дојде до поволен резултат, можеби и изненадување.

Share.

Leave A Reply