Шпанецот ги откри амбициите

0

Фернандо Алонсо не крие дека посакува да ја освои и третата титулата во Формула 1 шампионатот. Шпанецот по неговото деби успеа да освоие две титули со тимот на Рено во 2005 и 2006 година но,  оттогаш, не може да се наметне во битката за челната позиција.

„Главната цел ми останува да го освојам победничкииот пехар. Никогаш не сум се откажал и нема да го направам тоа” – вели Алонсо.

„Верувам дека годинава имаме големи шанси за промена во Мекларен, тоа ќе зависи од нас. Очекувам од моторите на Рено да покажат колку навистина вредат”, изјави Шпанецот.

 

Share.

Leave A Reply