Шпанскиот возач има долгорочни планови

0

Фернадо Алонсо иако неодамна ја нарече Формула 1 – “слабо шоу”,  не ја исклучува можноста да се врати на патеките во 2020 година.

Двократниот светски шампион во месец август рече дека на крајот на сезоната ќе се повлече од Ф1 а подоцна прецизираше дека ќе замине во натпреварувањето – Инди Кар 500.  Тој во меѓувреме ја освои Гран-при трката во Монако возеше и на 24 часа Ле Ман со тимот на Тојота.

Шпанецот не ги открива плановите за 2019, но, не крие дека размислува од 2020 да се врати во Формула 1 доколку ги има потребните услови.

Share.

Leave A Reply