Штерјов е ново засилување за Гостивар

0

Во пресрет на новата кошаркарска сезона кај нас, ново засилување има и екипата на Гостивар. Како што потврдија од клубот, гостиварци ја засилија центарската позиција потпишувајќи договор со Александар Штерјов.

Искусниот кошаркар остана без клуб по распадот на Охрид, па се реши да ја прифати понудата на Гостивар, кој и оваа сезона ќе се обиде да дојде до плејофот.

Share.

Leave A Reply