Што ќе одлучи младиот Французин?

0

Младиот фудбалер на ПСЖ, Килијан Мбапе, ќе почека до крајот на сезоната за да одлучи дали ќе ја продолжи соработката со „светците“ или ќе си замине во друг состав, објави новинарот на ТФ1, Жулиен Мајнар.

Според наведеното, голгетерот ќе ја продолжи соработката доколку ПСЖ направи успех во Лигата на шампионите, во спротивно  ќе побара да си замине од „Паркот на принцовите“.

Познато е дека за неговиот потпис  конкурира  Реал Мадрид кој е подготвен да издвои фантастична сума за да го анагажира на – „Сантијаго Бернабе“.

Share.

Leave A Reply