Што ќе одлучи Надал?

0

Тенисерот, Рафаел Надал, одамна најави дека ќе се откаже од еден од турнирите – „УС Опен“ или „Ролан Гарос“.

Се претпоставува дека тоа ќе биде собирот преку „големата бара“ бидејќи Шпанецот се пријавил за Мастерсот во Мадрид кој започнува само еден ден по Отвореното првенство на САД. Медиумите шпекулираат дека некогашниот број 1 на АТП  нема да ја напушта Европа.

Еден од најдбрите тенисери на денешницата според проценките ќе се насочи на собирот на „Ролан Гарос“ и ќе се обиде да го освои 20-от. Грен Слем пехар.

 

Share.

Leave A Reply