Сите ги чекаат резултатите за ковид-19

0

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, најверојатно ќе има негативен тест за Ковид-19, велат неофицијалните информации од соседна Србија.

Светскиот рекет број 1, по враќањето од Задар од турнирот „Адрија тур“ направи тестирање во Белград  а резултати се очекуваат утре.  На собирот во Хрватска настапија  Григор Димитров и Борна Чориќ, кои се позитивни на корона.

Ѓоковиќ имаше блиски контакти со Бугаринот Димитров во Белград. Во изолација се испратени сите кои биле блиску до заразените во период подолг од десет минути.

 

 

Share.

Leave A Reply