Скаутите на „црвените ѓаволи“ го следат Саул

0

Весникот – „АС“ пишува дека првите луѓе на фудбалскиот состав, Манчестер Јунајтед, го имаат ставено на списокот за засилувања играчот од средниот ред на Атлетико Мадрид, Саул Нигез.

Шпанскиот фудбалер е еден од шестмината кои се потенцијални кандидати да се преселат во текот на зимата на „Олд Трафорд“.

24 годишниот Саул прет стартот на претходниот шампионат потпиша  договор за осум сезони со „јорганџиите“ иако за неговите услуги беа заинтересирани повеќе екипи меѓу кои и Барселона.

Share.

Leave A Reply