Слушајте го преносот од мечот Македонија –Австрија на Спортско радио 90,3 ФМ

0

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација вечерва на Арената – „Тодор Проески“ во Скопје ќе ја пречека селекцијата на Австрија во рамките на групата – „Г “ за пласман на Европското првенство во 2020 година .

Македонија и Австрија досега немаат одиграно официјален натпревар. Што се однесува до тековниот циклус, Австрија победи на последниот меч со Словенија на домашен терен, а Македонија загуби од Полска пред својата публика со 0:1.

Спортско радио 90,3 ФМ  за сите фанови на фудбалот што ќе бидат спречени да присусутвуваат на вечерашниот меч на Арената „Тодор Проески“ ќе реализира пренос од мечот Македонија – Австрија.

Спортско радио 90,3 фм, медиумски партнер на фудбалската репрезентација на Македонија.

Share.

Leave A Reply