Со две асистенции меѓу најдобрите 5 се одјавуваме од ЕП 2020 (ВИДЕО)

0

Македонската ракометна репрезентација, по синоќешниот пораз од Австрија ги заврши настапите на европското првенство. Во ЕХФ изборот на најдобрите од вчерашниот ден, во ТОП 5 листата на најдобри асистенции имаше две на нашиот репрезентативец Талески.

Најдобрата е токму онаа од зад грб за Дејан Манасков, а има и една на 4. место во изборот, која Талески ја направи за Стоилов.

Share.

Leave A Reply