Сон пристигна во Дубаи

0

Тренерот на фудбалерите на Тотенхем, Маурисио Почетино, ќе мора да остане времено без услугите на полу-дефанзивецот, Мин Сон, кој од денеска и се приклучи на селекцијата на Република Кореја.

Неговата репрезентација си обезбеди место во осмина-финалето во Купот на Азија иако в среда против Кина ќе треба да го реалзира последниот натпревар од групата „Ц“.

Tогаш двете земји  ќе се сретнат во директен дуел за првото место. Сон минатата година играше на Мундијалот во Русија а потоа учествуваше и на Азиските игри.

 

 

Share.

Leave A Reply