„Специјалниот“ даде објаснување за игрите на Велшанецот

0

Тренерот на фудбалерите на Тотенхем, Жозе Мурињо, вели дека Герет Бејл ја надминал психолошката бариера и затоа во последно време покажува одлични партии на теренот.

„Ние само му дадовме поддршка. Кога во неколку сезони имате повеќе повреди, психолошките лузни  ви носат страв и нестабилност – вели Мурињо за весникот – „АС“.

„Има момент кога сите ви даваат поддршка до максимум. Во тој момент психолошката бариера се руши а Бејл го направи токму тоа“ – потенцираше Португалецот.

 

Share.

Leave A Reply