Спортските клубови со сочуство за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

0

По страшната автобуска несреќа во која загинаа 14 патници, денеска и утре во Македонија е прогласен ден на жалост. Големите спортски клубови од нашата земја преку своите официјални страници на социјалните мрежи изразија сочувство за загинатите и желби за побрзо закрепнување на повредените.

Share.

Leave A Reply