Стариџ си оди од „Енфилд“, можна следна дестинација е Шпанија

0

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стариџ, кој дефинитивно не изгледа да има иднина на “Енфилд” поради постојаните си повреди, размислува понуди од Шпанија, пренесува “Дејли Меил”.

Јирген Клоп очигледно не смета да смета на играчот, кој генерално е релативно здрав во оваа сезона и покрај тоа не игра. Сепак, Стариџ не ја загуби надежта да биде во Англија за Светското првенство и треба да игра.

Се тврди дека Реал Сосиедад и Валенсија пројавуваат интерес кон него и тој самиот размислува сериозно можноста да се пресели на југ и да доживее среќа во Ла Лига.

Шпанските клубови се надеваат дека ќе успеат да се договорат со Ливерпул Стариџ да пристигне изнајмување најверојатно до крајот на сезоната и евентуално потоа да биде купен, ако се покаже дека е во доволно добра форма. Таквиот договор изгледа прифатлив за Црвените, бидејќи никој нема да им ги даде парите на Енфилд за напаѓачот.

Share.

Leave A Reply