Стартува Струшкиот ракометен турнир

0

Денеска на ракометното игралиште кај Женска плажа во Струга ќе стартува најновото издание на традиционалниот Струшки ракометен турнир.

Од денес, па до недела не очекуваат интересни натпревари меѓу 8 учесници поделени во две групи:

Во првата група се екипите на Еурофарм Р., Тулуз, Бешикташ и Целје, додека во втората: Струга, Алингсас, Костанца и Железничар. Во рамките на турнирот в сабота од 21 часот ќе се одигра и македонскиот Супер Куп меч меѓу Вардар и Металург.

Денеска на програмата:

Железничар – Струга (17:30 ч)

Констанца – Алингсас (19:15 ч)

Целје – Еурофарм Работник (21 ч)

Share.

Leave A Reply