Стерлинг не сака споредби со големите ѕвезди

0

Фудбалскиот репрезентативецот на Англија, Рахим Стирлинг, не сака да го споредуваат со Лионел Меси и Кристијано Роналдо иако со неговите настапи полека, но, сигурно се издвојува како една од ѕвездите во европскиот фудбал.

„Кога ќе постигнете 50 до 60 голови во една сезона, тогаш може да разговарате за Меси или Роналдо. Сега не сакам да ме споредувате со нив“ – изјави Стерлинг.

„Не велам дека не сум добар фудбалер, но, тие двајца го прават тоа цели 15 години. Јас треба да поминам долг и пат и да се развивам како фудбалер. Секогаш се стремам да бидам подобар од претходната сезона“ – вели играчот на Манчестер Сити

Share.

Leave A Reply