Стоилковска ќе може да освои ВТА бодови

0

Нашата тенисерка, Магдалена Стоилковска, успеа да влезе во четвртфиналето на фјучерсот кој се реализира во Анталија во Турција.

Таа и Александра Бучинска од Полска успеаа да ги совладаат Абхилаша Мехра (Индија) и Валерија Шекина (Украина) со 2 спрема 0 по сетови: 6-3 и 6-0.

Стоилковска сега како „лаки лузер“ ќе се појави и на главниот дел во поединечна конкуренција.Таму ја очекува меч со Аргентинката,Паула Ормачеа.

Share.

Leave A Reply