Стоилов најдобар во Скопје за 2017-та

0

Градот Скопје денеска на посебна свеченост ги врачи наградите за најуспшешните спортисти во градот за тековната година. Признанието за најдобар сениор му припадна на ракометарот на Вардар, Стојанче Стоилов. Најдобар младински спортист на градот е прогласен, Петар Заборски, а наградата за најуспешен тренер е прогласен Раул Гонзалес.

Најдобар странец е голманот на РК Вардар, Арпад Штербик, а РК Вардар е прогласен и за најдобра спортска екипа во престолнината.

Share.

Leave A Reply