Стоилов: Си должиме еден настап на Ф4

0

„Си должиме самите на себе си да играме на Ф4“, вели капитенот на РК Вардар, Стојачне Стоилов пред заминувањето за Германија на првиот меч со Флензбург во ¼-финалето на ЛШ.

„Четврта година доаѓаме до оваа шанса да се пласираме на Ф4 турнирот. Бевме први во групата, ја освоивме СЕХА лигата, едноставно ја играме најдобрата сезона. Тимот за разлика од претходните години сега е позрел и поспремен“, сополни Стоилов.

Вардар очекува поддршка на реваншот во Скопје, но исто така и на првиот дуел во Германија, каде побара од нашите иселеници во што поголем број да дојдат и да навиваат за Вардар во Флензбург в сабота.

Share.

Leave A Reply