Стојан Ѓуроски потпиша за Аликанте

0

По две сезони минати во Хуеска и Мелила и една во француски Евре, македонскиот кошаркарски репрезентативец Стојан Ѓуроски се враќа во Шпанија. Екипата на Аликанте, која настапува во втората шпанска кошаркарска лига, денеска го потврди договорот со македонскиот интернационалец.

Аликанте и Ѓуроски постигнале договор, по што нашиот репрезентативец ќе стане четвртото ново засилување за клубот.

Share.

Leave A Reply