Т. Пролет денеска и утре гостува во Чешка во ЕХФ Купот

0

Ракометарите на Тинекс Пролет денеска ќе го одиграат првиот меч од второто квалификациско коло во ЕХФ купот на гости кај чешка Карвина.

Македонскиот суперлигаш с енадева дека против Карвина ќе успее да се избори за пласман во следната фаза од натпреварувањето, но сепак, за тоа ќе биде потребно денеска да се одигра квалитетно и да се обезбеди добар резултат. Фактот дека и двата меча ќе се одиграат на гости не им остава многу отворени шанси на нашите преставници, но тие сепак се надеваат дека ќе можат да го изненадат противникот.

Share.

Leave A Reply