Таткото на Нејмар објасно зошто летово не се реализираше трансферот во Барселона

0

Таткото на напаѓачот на ПСЖ, Нејмар објасни зошто неговиот син не бил во можност да се врати во Барселона ова лето.

„Како агент, се чувствувате слаби, затоа што не постои структура која ќе ви овозможи да го напуштите тимот во кој не сакате да бидете. Договорот на Нејмар не содржи клаузула за обештетување и ова ги прави работите многу комплицирани. Нејмар беше многу среќен во Барселона. И кога пријателите го прашуваат дали сака да се врати, тој се вознемирува. Се обидовме да постигнеме договор. Направивме се што е можно, но тоа е…“, изјавил таткото на бразилскиот фудбалер.

Share.

Leave A Reply