Теодор си замина од Уникс, следна дестинација Турција

0

Натурализираниот македонски кошаркарски репрезентативец Џордан Теодор не е повеќе кошаркар на Уникс Казан. Тој го напушти тимот откако му истече договорот.

Во редовите на Уникс беше само една сезона. Според најавите, Теодор ќе се врати во Турција,  а нов тим ќе му биде Бахчешехир.

Share.

Leave A Reply