Тер Штеген нема да замине од Барселона ова лето

0

Голманот на Барселона Марк-Андре Тер Штеген рече дека е невозможно неговото заминување од каталонскиот клуб ова лето.

„Моето заминување ова лето е невозможно. Мојот агент веќе ја имаше својата прва средба со клубот, но за време на пандемијата на коронавирус, немаше време да се преговара за договор. Во тоа време, многу луѓе се грижат за своите животи, решивме да одложиме сè. Се чувствувам добро во Барселона, исто како и моето семејство“, истакна Тер Штеген за весникот „АС“.

27-годишниот Марк-Андре Тер Штеген се пресели во Барселона летото 2014 година од Борусија Менхенгладбах, а сумата на трансферот беше 12 милиони евра. Оваа сезона голманот помина 26 натпревари во Примера и прими 29 гола. Тековниот договор на голманот на германската репрезентација со Барселона е до јуни 2022 година.

Share.

Leave A Reply