Тешка група за младите фудбалери до 17 години

0

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години на извлекувањето во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во групата за пласман во Елитна фаза квалификации за Европско првенство.

Нашата селекција се најде во исклучително тешка група заедно со репрезентациите на Германија, Полска и Малта.

Квалификацискиот турнир за пласман во Елитната фаза од јвалификациите ќе се одржи во Малта од 7. до 13. октомври 2020. година.

Share.

Leave A Reply