Тибодо е фаворит за тренерското место во Њујорк Никс

0

Том Тибодо е фаворит да ја заземе позицијата главен тренер на тимот на Њујорк Никс. Новиот директор на клубот, Лион Роуз, бара нов тренер и се надева дека ќе го реши проблемот во следните неколку недели.

Привремениот тренер Мајк Милер, кој го презеде во декември, Дејвид Фрисдејл, како и поранешниот тренер на Бруклин, Кени Андерсон, исто така ќе бидат интервјуирани за работа.

Њујорк имаше скор од 21 победа и 45 зпорази при прекинот на сезоната на 11 март поради пандемијата со коронавирусот.

62-годишниот Тибодо е добро запознаен со клубот каде беше асистент во периодот 1996-2003 година.

Share.

Leave A Reply