Томпсон ги заврши индивидуалните тренинзи

0

Ѕвездата на кошаркарскиот состав Голден Стејт, Клеј Томпсон, добил дозвола да се врати на групните тренинзи.

Тој се повреди на шестиот финален натпревар од минатогодишното НБА финале против Торонто Рапторси.

Екипата на Голден Стејт е слободна до стартот на новата сезона, што му дава доволно време на искусниот кошаркар да се врати во препознатливата форма.

Share.

Leave A Reply