Тореира сака да се врати во Италија, Милан и Наполи се опција

0

Играчот од средниот ред на Арсенал, Лукас Тореира е решен да се врати во Италија. Неговиот агент веќе добил понуди од Милан и Наполи, откри „Калчомеркато“.

Можен трансфер на Уругвајскиот фудбалер може да се очекува дури по завршувањето на светската пандемија на коронавирус. Ова не е прв пат Тореира да биде поврзуван со Милан. Пред неколку месеци тој ги имаше првите контакти со раководството на оваа екипа.

24-годишниот играч од средниот ред го чинеше Арсенал 29 милиони евра, но тој не се чувствува среќен во составот на екипата од Лондон. Има одиграно вкупно 33 натпревари оваа сезона, постигнувајќи два гола. Тореира исто така имаше неколку повреди, кои исто така го спречија да се наметне во стартниот состав.

Share.

Leave A Reply