Тотенхем без Вертонген до декември

0

Дефанзивецот на Тотенхем Јан Вертонген нема да игра до декември поради проблеми во бутниот мускул, објави клубот.

31-годишниот Белгиец е надвор од терените од крајот на минатиот месец, кога Тотенхем победи со 2-0 против Хадерсфилд.

Очекувањата на медицинскиот тим беа дека Вертонген ќе се врати брзо на терените, но излезе дека повредата е повеќе од сериозна.

Share.

Leave A Reply