Тотенхем веќе има две нови засилувања

0

Тотенхем е многу близу до ангажирање на првите две нови имиња за следната сезона. Финалистот во ЛШ веќе е во интензивни преговори за ангажман на по еден фудбалер на Барселона и Фулам, објавија британските медиуми.

Според информациите, Андре Гомеш, кој ја помина сезоната во Евертон како позајмен од Барселона, ќе премине во Тотенхем со трансфер во вредност од 35 милиони фунти.

Вториот нов фудбалер на Спарс ќе биде 18-годишниот Рајан Сесењон од Фулам, за кој лондончани ќе платат 25 милиони фунти.

Share.

Leave A Reply