Трајковски и Стајиќ се нови кошаркари на Пелистер

0

Бојан Трајковски и Бобан Стајиќ кои минатата сезона ја минаа заедно во екипата на Кожув, од денеска се нови кошаркари на битолски Пелистер. Тие го прифатија предизвикот да станат дел од битолскиот клуб, кој очигледно има сериозни амбиции за следната сезона.

Пелистерци и минатата сезона имаа солиден состав, но не успеа да се вмешаат во борбата за ТОП 6.

Share.

Leave A Reply