Трент Александер-Арнолд е најдобар млад играч во Премиер лигата за минатата сезона

0

Младата sвезда на Ливерпул, Трент Александер-Арнолд беше избран за најдобар млад играч минатата сезона. 20-годишниот десен бек стана еден од најдобрите, а некои дури го нарекоа и најдобар на својата позиција во последните неколку години.

„Добивањето на оваа награда е навистина одлично. Неверојатен трофеј. Имињата напишани на овој трофеј пред мене се навистина исклучителни. Тоа е многу горд момент за мене и за моето семејство“, изјавил десниот бек на Ливерпул.

Share.

Leave A Reply