Трета победа за Лејкерс во финалето на НБА лигата

0

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Мајами Хит со 102:96 во четвртиот натпревар од финалето на НБА и поведоа со 3:1. Во интересно финале, фановите на тв-екраните имаа можност да видот едно достојно финале со борбена кошарка од почеток до крај.

Леброн Џејмс оствари дабл-дабл со 28 поени и 12 скока со 8 асистенции, а Дејвис имаше 22 поени, 9 скока и 4 асистенции. Кај Мајами, Батлер беше одличен со 22 поени, 10 скока и 9 асистенции, а Хиро имаше 21.

Share.

Leave A Reply