Тричковски е фудбалер број 1 на Кипар

0

Нашиот фудбалски интернационалец, Иван Тричковски, кој игра за АЕК Ларнака, е прогласен за најдобар во шампионатот на Кипар.

Македонскиот напаѓач благодарение на неговите одлични партии доби најмногу гласови од страна на тренерите. Тој в понеделник на свечената церемонија на Никозија ќе ја прими вредната награда.

Тричковски на 39 натпревари постигна 24 голови со што се издвои како најдобриот стрелец во историјата на АЕК Ларнака.

Share.

Leave A Reply