ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ НА МЕДИУМИТЕ 2016

turnir-2016-plakat

 

ГРУПА „А“ ГРУПА „Б“ ГРУПА „В“ ГРУПА „Г“
А1 СПОРТСКО РАДИО 90,3 Б1 МРТВ В1 СИТЕЛ Г1 АЛСАТ М
А2 Радио 5 ФМ Б2 СИТЕЛ 3 В2 Канал 5 Г2 МТВ 2
А3 МИА Б3 МПМ В3 Алфа ТВ Г3 ТВ Нова

 

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ

СРЕДА (14.12.2016)

ТЕРМИН НАТПРЕВАР
17.00 Аласат М – МТВ 2  2-1
17.40 РЕВИЈАЛНА СЕПУГС „В. А. ДРЕН“ – П.С. општа надлежност К. Вода
18.20 Спортско радио 90,3 ФМ – Радио 5 ФМ  4-2
19.00 (Компании – Полуфинале 1 / Астра Казино – Тотал ТВ  2-4
19.40 Канал 5 – Алфа ТВ  2-3
20.20 МРТВ – СИТЕЛ 3  2-0

 

ЧЕТВРТОК (15.12.2016)

ТЕРМИН НАТПРЕВАР
15.00 РЕВИЈАЛНА – оу Блаже Конески – оу Љубен Лапе  2-4
15.40 СИТЕЛ – Канал 5  3-1
16.20 МРТВ – МПМ  4-3
17.00 РЕВИЈАЛНА –  оу А. Македонски – оу Г. Делчев  1-2
17.40 СПОРТСКО РАДИО 90,3 – МИА  5-1
18.20 (Компании – Полуфинале 2 / ЕВН – ТЕЛЕКОМ  1-1 (3-4 пен.)
19.00 АЛСАТ М – ТВ НОВА  6-0

 

ПЕТОК (16.12.2016)

ТЕРМИН НАТПРЕВАР
17.00 Радио 5 ФМ – МИА  3-0
17.40 СИТЕЛ – Алфа ТВ  1-1
18.20 СИТЕЛ 3 – МПМ  1-2
19.00  МТВ 2 – ТВ НОВА  8-1

 

САБОТА (17.12.2016)

ТЕРМИН НАТПРЕВАР
11.50 2В – 1Г    АЛФА ТВ  – АЛСАТ М                                         ЧФ4  0-7
12.40 РЕВИЈАЛНА (МВР – П.С АЕРОДРОМ)  4-4 (0-2 пен.)
13.20 2А – 1Б    РАДИО 5 ФМ – МРТВ                                         ЧФ2  0-0 (2-1 пен.)
14.00 1А – 2Б   СПОРТСКО РАДИО 90.3 – МПМ                       ЧФ1  0-1
14.40 Петлиња ФШ ВАРДАР 2 – ФШ СМИЛКОВЦИ  0-4
15.20 1В – 2Г   СИТЕЛ – МТВ 2                                                   ЧФ3  2-3
16.00 РЕВИЈАЛНА Фудбалски легенди – Селектори ФФМ  1-4
16.40 Петлиња ФШ ВАРДАР 1 – ФШ КУЛ  2-0

 

НЕДЕЛА (18.12.2016)

ТЕРМИН НАТПРЕВАР
10.20 ФИНАЛЕ НА ТУРНИРОТ ЗА МИР  –
11.00 ПОЛУФИНАЛЕ (ЧФ1 – ЧФ3) * МПМ – МТВ 2  2-3
11.40 Куд ТАНЕЦ – ГЛУМЦИ ПЕАЧИ  –
12.15 ФИНАЛЕ  КОМПАНИИ  *  ТОТАЛ ТВ – ТЕЛЕКОМ 3-1 
12.55 ПОЛУФИНАЛЕ  (ЧФ2 – ЧФ4) *  РАДИО 5 ФМ – АЛСАТ М 1-1 (3-4 пен.)
13.35 РЕВИЈАЛНА   ПРАВЕН – ЕКОНОМСКИ  ФАКУЛТЕТ 6-0
14.10 ФИНАЛЕ ПЕТЛИЊА * ФШ Вардар 1 – ФШ Смилковци 4-2
14.35 РЕВИЈАЛНА (ГРАД СКОПЈЕ – АГЕН. МЛАДИ И СПОРТ) 3-1
15.10 ФИНАЛЕ РЕВИЈАЛНА * оу Љубен Лапе – оу Г. Делчев 0-3
15.35 РЕВИЈАЛНА (НОВИНАРКИ – ПЕЈАЧКИ) 0-3
16.05 ФИНАЛЕ * АЛСАТ М – МТВ 2 2-6