УЕФА го носи финалето од ЛШ во САД?

0

УЕФА планираат револуционерен потег кој речиси сигурно нема да им се допадне на фановите,  а е поврзан со финалето од Лигата на шампионите за 2024 година.

Имено, Европската централа размислува финалето од Лигата на шампионите да се игра на друг континент. Во игра се САД и Њујорк, а главниот мотив, се секако, парите.

Веќе се познати градовите домаќини на следните две финалиња, а тоа се Минхен и Лондон, но веќе во 2024 година се очекува Њујорк да ја добие организацијата. Засега преговорите се во почетна фаза.

Share.

Leave A Reply