Урнат европскиот рекорд на 50 метри грбно кај дамите

0

Британката Џорџија Дејвис постави нов европски рекорд на трката на 50 метри грбно за време на шампионатот во пливање на Стариот континент, кој се одржува во Глазгов. Дејвис беше најбрза во војата квалификациска серија со 27,21 секунди, што е ново најдобро постигнување на ова апатека во Европа.

Share.

Leave A Reply