Уште еден добар меч за хокеарите на Македонија, но пораз по продолжение

0

Репрезентацијата на Македонија во хокеј на мраз одигра уште еден добар натпревар со селекцијата на БиХ во Сараево, односно во салата „Зетра“.

Откако на вчерашниот натпревар Македонија славеше со 8:7, денес во регуларнниот дел одиграа нерешено 6:6 по третини резултатот беше 3:1, 1:2 и 2:3. Стрелци за Македонија беа Давор Анастасов и Дмитриј Прокудин по 2, Самуел Наумовски и Андреј Василев по 1 гол.

Ова беше уште еден доба меч за нашите хокеари кои и покрај тоа што имаа негатива се вратија во мечот кој го завршија нерешно во регуларниот дел, но загубија во продолжението.

Share.

Leave A Reply