Вајлдер добил ултиматум од Хорн

0

Еди Хорн побара од Американецот, Дионтеј Вајлдер, до крајот на неделава да каже дали сака да се бори во септември со Ентони Џошуа во меч за обединување на титулите во тешка категорија.

До крајот на наредната недела ние имаме рок од Светската боксерска асоцијација за да кажеме што ќе правиме со Александар Поветкин кој е официјален предизвикувач“ – вели Еди Хорн.

„Не можам да дознаам што не му се допаѓа на Вајлдер за средбата со Џошуа. Сакам до крајот на неделава да го слушнам неговиот одговорот, ќе боксува или не“ – изјави Хорн.

Share.

Leave A Reply