Вајлдер ги потенцира неговите квалитети

0

Деонте Вајлдер откако го совлада Луиз Ортиз во Лас Вегас со нокаут во седмата рудна и ја одбрани титулата во тешка категорија во верзијата на ВБЦ, вели дека го има најсилниот удар во историјата на боксот.

„Мислам дека заслужив почит. Јас имам најсилен удар во историјата на боксот. Точка“ – вели самоуверено Вајлдер кој гледано од 2015 година по десетти пат успеа да ја одбрани титулата.

Тој досега на 43 меча има забележано 42 победи.  Единствениот нерешен меч му беше минатогодишниот против Тајсон Фјури.

Share.

Leave A Reply