Вајлдер: ќе го уништам Џошуа

0

Откако боксерскиот промотор, Еди Хорн, вчера објави дека договара меч меѓу , Доналд Вајлдер и Ентони Џошуа, денеска Американецот упати остра провокација кон шампионот Џошуа.

„Знаев дека битката меѓу Владимир Кличко и Ентони Џошуа ќе биде одлична. Нашите стилови се некомпатибилни. Мојот стил е совршен за борба со Џошуа. Јас сум господар во мојот стил и најдобро ги користам можностите во рингот„ вели Вајлдер.

„Тоа не е само чиста физика, луѓето не разбираат дека имам остар ум. Стилот што ќе го видите во мечот со Џошуа не сте го виделе претходно. Тоа ќе биде голема битка “, рече боксерот од САД.

Share.

Leave A Reply