Вајт: Ја почитувам одлуката на Конор

0

Претседателот на „UFC“ – Дејна Вајт, се осврна на денешната вест дека легендата, Конор Мекгрегор, ќе се повлече од рингот. Тој е убеден дека неговиот пријател ќе постиге значаен успех и надвор од конкуренцијата во која досега настапуваше.

„Сакам сите мои колеги да одат напред. Ако јас бев на неговото место, сигурен сум дека ќе го направев истото“ – вели Вајт.

Конор ја заврши славната кариера со 21 победа и само четири порази. Ирецот кој има само 30-ет години ја шокираше спортската јавност откако објави дека се повлекува од спортот.

 

Share.

Leave A Reply