Ван Дајк не чувствува притисок

0

Најскапиот дефанзивен фудбалер на светов, Вирџил ван Дајк од Ливерпул, вели дека не игра под притисок бидејќи „црвените“  му платија на Саутемптон огромни 75 милиони фунти за да го реализираат неговиот трансфер.

„Високата цена не ме прави нервозен, тоа е комплимент за мене и мојата досегашна работа. Не може да се промени ништо”, изјави Холанѓанецот и додаде зошто се определи да ги брани боите на Ливерпул.

„Реномето не клубот, фановите, играчите, менаџерот, се е неверојатно. Атмосферата на секој домашен мач е исклучителна, зато сум пресреќен“ вели играчот на „црвените“.

 

Share.

Leave A Reply